Gala TOP 100 Femei de Succes reprezintă unul dintre evenimentele de tradiție organizate de revista Capital și este dedicată recunoaşterii meritelor și a implicării femeilor în dezvoltarea mediului economic, social, cultural sau politic din România.

Diana Gamulescu – fondatoarea Asociatiei Prematurilor, a fost nominalizata in 2022, la categoria Societate Civila alaturi de femeile de succes ale României cu realizări notabile în anul 2021 !

Criteriile luate în considerare pentru realizarea Capital Top 100 Femei de Succes au fost: realizările, notorietatea, cariera, impactul și implicarea socială, povestea și influența.

Aceasta distinctie aduce in atentie SOLIDARITATEA si pune reflectoarele pe cauza careia m-am dedicat in ultimii 8-9 ani, nasterea prematura, cu toate suisurile si coborasurile ei. Prezenta noastra la acest eveniment si in cadrul acestui supliment de mare notorietate ne onoreaza si ne ofera satisfactia ca ceea ce facem zi de zi la Asociatia Prematurilor conteaza. Conteaza pentru societatea civila, pentru parinti, pentru nou nascutii vulnerabili, pentru medici si personalul auxiliar.

Felicitari Capital si Evenimentul Zilei pentru inca o editie de impact” Diana Gamulescu – fondatoarea Asociatiei Prematurilor.

Articolul integral poate fi citit aici.