Asociația Prematurilor dezvoltă în România programe dedicate copiilor născuți prematur, părintilor și personalului medical de la neonatologie și reunește experți din diferite discipline, părinti, reprezentanți din mass-media pentru a ȋmbunătăţi calitatea serviciilor publice de sănătate din România.

In Romania, la 30 de minute se naste un prematur cu probleme neurologice, motorii, neuromotorii. De cel puțin 10 ani, maternitatile nu au mai fost dotate cu echipamentele vitale in ingrijirea bebelusilor prematuri! Si ei au sansa la o viata, la o dezvoltare armonioasa, la un start sanatos in viata!

Investim in Sanatatea copiilor nostri

Implica-te si tu! Orice suma conteaza!

Cum pot sa ajut?

Alaturi de tine putem castiga timp si reusim impreuna sa ajungem la cat mai multi Eroi in Scutece din tara. Ajuta si tu!

DONEAZA

• Alege suma

Donatiile se pot face si direct in conturile Asociatiei Prematurilor: