Cere ANAF-ului să mute banii tăi către Asociația Prematurilor ♥️
Asociația Prematurilor informează asupra faptului că a fost aprobată redirecționarea impozitului pe profit/impozitului pe veniturile microintreprinderilor pentru efectuarea de sponsorizări, prin completarea formularului 177.

Toți antreprenorii cu microintreprinderi pot solicita ca sumele nealocate din impozitul pe venit/profit aferent anului 2021 să ajungă la Asociația Prematurilor.

Suma se va folosi pentru proiectele nationale de achiziție de echipamente medicale, de susținere a nou născuților cu probleme grave la naștere și de susținere a părinților acestora.

Prematurii au nevoie de tine!
Formularul se poate descărca de aici: https://lnkd.in/dtttVjNc și se depune la organul fiscal competent pentru administrarea creanțelor fiscale datorate de către contribuabil/plătitor.

Formularul 177 pentru anul 2021 poate fi depus până la 25 decembrie 2022, în cazul în care firmele nu au epuizat plafonul anul anterior (sponsorizări deductibile).
În cazul contribuabililor membri ai unui grup fiscal, formularul se depune la organul fiscal competent pentru administrarea creantelor fiscale datorate de persoana juridică responsabilă a grupului.

Ai nevoie de ajutor? Scrie-ne la contact@asociatiaprematurilor.ro