Si in 2023 Asociatia Prematurilor a fost aleasa in cadrul proiectului Doubling the Joy.

Doubling the Joy este o inițiativă a Fundației Comunitare București și a ING Hubs România.

Astfel, echipa ING Hubs se tranforma in fundraiseri pentru o cauză aleasă. Pentru prematurii din Romania, prin Asociatia Prematurilor.

Compania dublează sumele strânse pentru a ajuta bebelusii nascuti inainte de termen.

Termenul limita al campaniei de strangere de fonduri este 20 decembrie 2023 iar donatiile se fac accesand acest link: https://fcb.galantom.ro/projects/fpages?id=2317

In 2022, Cristina Petcu a fost voluntara ONG-ului in acest proiect iar anul acesta i s-a alaturat si Ramona Luca. 2023 aduce in Doubling the Joy 2 persoane cu inima mare, dornice sa se implice in cauza prematuritatii. Le multumim pentru aceasta initiativa si le suntem recunoscatori!

„Am ales sa raman voluntar pentru micii luptatori pentru ca este nevoie in continuare de implicarea noastra si imi doresc sa continuam sa facem fapte bune impreuna. Vreau sa strangem fonduri pentru alte echipamente si dispozitive medicale.

Haideti sa ne unim, sa fim generosi si pana pe 19 decembrie sa strangem suma propusa.” Cristina Petcu

„M-am alăturat și eu (cu multă emoție) inițiativei ING Hubs „Doubling the Joy”, ca Fundraiser pentru  Asociația Prematurilor. Vă invit și pe voi să fiți parte din bucuria familiilor cu prematuri, prin intermediul donațiilor voastre” (Ramona Luca)

Nu uitati: doneaza si Doubling the Joy dubleaza suma la finalul campaniei. Ajuta si tu!